24 maja 2016

DENDERA I ABYDOS

Dendera to miejscowość położona w Górnym Egipcie na prawym brzegu Nilu około 60 km od Luksoru. Znajdujący się tam kompleks świątynny, należy do najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w całym Egipcie. Znajdziemy tam ruiny Świątyni Hathor (z przepiękna sala hipostylową), małą kaplicę wzniesioną ku czci bogini Izis, Mammisi czyli “domy narodzin” pochodzące z czasów panowania faraonów i rzymian oraz pozostałości małego kościoła koptyjskiego. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jednego z kiosków przylegającego do tej własnie świątyni. Rzeźba przedstawiająca zodiak znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze.

Abydos to starożytne miasto w Górnym Egipcie, obecnie maleńka wioska na zachodnim brzegu Nilu. W czasach faraonów założono tam cmentarz predynastyczny ( z tego okresu pochodzi grób tzw. Skorpiona I z bogatym wyposażeniem i tabliczkami z pierwszymi hieroglifami). W czasach VI dynastii Abydos stało się miejscem kultu Ozyrysa. Zgodnie z wierzeniami starożytnych Egipcjan w Abydos Izyda pochowała szczątki swojego męża zabitego przez Seta. Do dzisiejszych czasów zachowała się świątynia(wzniesiona przez Setiego I, zdobiona przez Ramzesa II), złożona z 7 kaplic, poświęconych siedmiu bogom: Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi, Amonowi, Pathowi, Re-Harakhty, Setowi. Ściany świątyni pokrywają reliefy, które są bezcennym źródłem informacji o władcach Egiptu.

Wyjazd spod hotelu miedzy godz. 5:00 a 6:00 w nocy, zwiedzanie rozpoczyna się od Dendery. Potem przejazd do Abydos i obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Po obiedzie zwiedzanie Abydos. Powrót do Hurghady ok. godz. 20:00-20:30.

Chcesz zobaczyć jak wygląda świątynia Hathor? Obejrzyj film naszych znajomych egiptomaniaków!

Wycieczka prywatna – cena zależy od ilości uczestników zainteresowane osoby i grupy prosimy o kontakt na adres mailowy hurghadawycieczki@o2.pl

•UWAGA: klienci z hoteli położonych w Makadi Bay, Soma Bay i Safaga nie płacą za dodatkowy transfer na wycieczkę.
Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus)

Zwiedzanie z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem

Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuje po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp lub Viber, możecie też pisać na nasz profil na Facebook. Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu proszę o sms – w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)

ZOBACZ TAKŻE WYCIECZKI Z MARSA ALAM