24 maja 2016

DENDERA I LUKSOR

Dendera to miejscowość położona w Górnym Egipcie na prawym brzegu Nilu około 60 km od Luksoru. Znajdujący się tam kompleks świątynny, należy do najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w całym Egipcie. Znajdziemy tam ruiny Świątyni Hathor (z przepiękna sala hipostylową), mała kaplice wzniesiona ku czci bogini Izis, Mammisi czyli “domy narodzin” pochodzące z czasów panowania faraonów i rzymian oraz pozostałości małego kościoła koptyjskiego. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jednego z kiosków przylegającego do tej własnie świątyni. Rzeźba przedstawiająca zodiak znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze.

Wyjazd spod hotelu miedzy godz. 4:00 a 5:00 w nocy, zwiedzanie rozpoczyna się od Dendery. Potem przejazd do Luksoru i obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Po posiłku wizyta w fabryce alabastrów. Następny punkt zwiedzania to świątynia Hatszepsut – królowej Egiptu, która została faraonem. Na koniec świątynia Amona Ra w Karnaku z przepiękną salą kolumnową. Powrót do Hurghady około godziny 22:00-22:30 w zależności od lokalizacji hotelu. Kolejność punktów programu może ulec zmianie.

Jeśli byliście już w Luksorze, chcecie wrócić i zobaczyć coś innego, to możemy ułożyć dla Was inny program wycieczki np.: zwiedzanie świątyni Ramzesa III Medniat Habu albo Deir el Medina, gdzie można zobaczyć grobowce budowniczych królewskich nekropolii oraz grobowce ich nadzorców.

Wycieczka prywatna – cena zależy od ilości uczestników. Zainteresowane osoby i grupy prosimy  o kontakt na adres mailowy hurghadawycieczki@o2.pl

Chcesz zobaczyć jak wygląda świątynia Hathor w Denderze? Obejrzyj film naszych znajomych egiptomaniaków!

Klienci z położonych w Makadi Bay, Soma Bay i Safaga nie płacą za dodatkowy transfer na wycieczkę Dendera – Luksor

Dodatkowo płatny mini rejs po Nilu na Wyspę Bananowa (dla chętnych) – 12-14 USD

Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus)

 

Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuje po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp lub Viber, możecie też pisać na nasz profil na Facebook. Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu proszę o sms – w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)

ZOBACZ TAKŻE WYCIECZKI Z MARSA ALAM