24 maja 2016

Kair jednodniowy

Wycieczka do Kairu to dla wielu z Państwa punkt kulminacyjny całego pobytu w kraju faraonów! Z nami taka wyprawa na pewno się uda! Kair jednodniowy, to wyjazd na spotkanie ze starożytnością!  

Kair to stolica i największe miasto Egiptu położone nad Nilem (zamieszkuje je około 20 mln ludzi). Nazywany „Matka Świata” jest zarazem największym miastem Afryki i Bliskiego Wschodu. Posiada swoja własną historię zachowaną w fantastycznym średniowiecznym mieście islamskim i obiektach koptyjskich w Starym Kairze. Podczas wizyty w Kairze należy zajrzeć do Muzeum Kairskiego, gdzie znajduje się około 160000 przedmiotów obejmujących 5000 lat historii Egiptu (w tym słynna złota maska pogrzebowa Tutenchamona). Punkt charakterystyczny dla starożytnego Egiptu stanowią Piramidy w Gizie i strzegący ich Sfinks (wapienny posąg, który posiada głowę człowieka i ciało leżącego lwa) każdy musi je zobaczyć!

Program wycieczki Kair jednodniowy jest dostępny w trzech wersjach:

Wersja z Muzeum Kairskim 50$ poniedziałek środa sobota 

Wyjazd na Kair jednodniowy, spod hotelu około godz. 1.00 w nocy (w zależności od lokalizacji hotelu). Dojazd do Kairu około godz 9:00-9:30. Zwiedzanie rozpoczyna się od starego Muzeum Kairskiego przy placu Tahrir (bilety wstępu są wliczone w cenę wycieczki). Polskojęzyczny licencjonowany przewodnik jedzie z grupą już z Hurghady lub czeka przed muzeum. Po muzeum w cenie obiad w formie otwartego bufetu, napoje dodatkowo płatne. Następnie przejazd do Gizy, bilety wstępu na płaskowyż są wliczone w cenę wycieczki. Podziwiamy Piramidy i Sfinksa z zewnątrz (możliwość wejścia do wnętrza piramidy za dodatkowa opłatą tylko kartą płatniczą! Wejście do dużej piramidy aktualnie 900funtów egipskich ). Później wizyta w instytucie papirusów i w fabryce perfum (jeśli wystarczy czasu). Powrót do Hurghady około godziny 23:30 w zależności od lokalizacji hotelu i natężenia ruchu na autostradzie. Na wycieczkę należy zabrać śniadanie i napoje. Paszporty nie będą potrzebne, można zabrać kserokopie albo telefonem zrobić zdjęcie tej strony w paszporcie, gdzie umieszczone są dane osobowe.

Wersja ze „starym” Kairem 40$ wtorek 

Wyjazd na Kair jednodniowy, spod hotelu około godz. 1.00 w nocy (w zależności od lokalizacji hotelu). Dojazd do Kairu około godz 9:00-9:30. Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru po starym Kairze-Old Cairo. Zobaczymy meczet, synagogę i wejdziemy do kościóła koptyjskiego (kobiety powinny mieć zakryte kolana i ramiona). Polskojęzyczny licencjonowany przewodnik jedzie z grupą już z Hurghady lub czeka na miejscu. Po spacerze obiad w formie otwartego bufetu, napoje dodatkowo płatne. Następnie przejazd do Gizy, bilety wstępu na płaskowyż są wliczone w cenę wycieczki. Podziwiamy Piramidy i Sfinksa z zewnątrz (możliwość wejścia do wnętrza piramidy za dodatkowa opłatą tylko kartą płatniczą! Wejście do dużej piramidy aktualnie 900funtów egipskich ). Później wizyta w instytucie papirusów i w fabryce perfum (jeśli wystarczy czasu). Powrót do Hurghady około godziny 23:30 w zależności od lokalizacji hotelu i natężenia ruchu na autostradzie. Na wycieczkę należy zabrać śniadanie i napoje. Paszporty nie będą potrzebne, można zabrać kserokopie albo telefonem zrobić zdjęcie tej strony w paszporcie, gdzie umieszczone są dane osobowe.

Wersja „super Kair” 62$ wtorek 

Połączenie dwóch poprzednich progamów plus wliczony w cenę krótki rejs po Nilu. Zwiedzamy Stary Kair czyli kościoły koptyjskie, wchodzimy do Muzeum Kairskiego na placu Tahrir, podziwiamy Piramidy i Sfinksa. W cenie obiad w formie otwartego bufetu, napoje dodatkowo płatne. W programie wizyta w instytucie papirusów i w fabryce perfum (jeśli wystarczy czasu). Wycieczkę prowadzi polskojęzyczny licencjonowany przewodnik.

SPRAWDŹ CZY TA WYCIECZKA JEST OBECNIE W PROMOCJI

 

Osoba dorosła Dziecko Termin
50$ wersja z Muzeum Kairskim

40$ wersja ze starym Kairem

62$ wersja Super Kair

25$ dziecko 5-12lat, do szóstych urodzin  za darmo

20$ dziecko 5-12lat, do szóstych urodzin za darmo

31$ dziecko 5-12lat, do szóstych urodzin za darmo

poniedziałek, środa, sobota

wtorek

wtorek

Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus)

Dla chętnych dodatkowo płatne: mini rejs po Nilu 10-13$ od osoby (osoby, które nie wykupują tego mini rejsu czekają na osoby, które z niego korzystają) , panorama czyli zdjęcia na tle piramid, zdjęcia z wielbłądami, przejazd dorożką itp

Na wycieczkę warto zabrać funty egipskie na ewentualne drobne wydatki jak toalety, napoje, pamiątki.

Uwaga!

Istnieje możliwość zorganizowania prywatnej wycieczki Kair jednodniowy. Minimalna liczba uczestników 2 osoby. Cena i program zwiedzania ustalany jest indywidualnie dla poszczególnych grup chętnych.

Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuję po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp lub Viber, możecie też pisać na nasz profil na facebook.

Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu, proszę o sms  -w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)