24 maja 2016

Jerozolima

Aktualnie wycieczka się nie odbywa

Jerozolima to miejsce na styku Izraela z Arabią, miejsce w którym przenikają się kultury Zachodu i Wschodu. Silne arabskie wpływy obecne w części miasta tworzą specyficzną egzotyczną atmosferę. Współczesne miasto powstało wokół Starego Miasta. Nowoczesne żydowskie dzielnice rozciągają się w kierunku zachodnim, natomiast dzielnice arabskie rozciągają się po stronie wschodniej. Jerozolima jest znana na świecie przede wszystkim ze względu na swoje religijne znaczenie. Odgrywa ważną rolę dla trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu oraz kilku mniejszych grup religijnych. Co jakiś czas dochodzi do różnych tarć i kontrowersji, zwłaszcza wokół Wzgórza Świątynnego (kiedyś stała tam Świątynia Jerozolimska wielokrotnie wspominana w Biblii) . Zapraszamy na jednodniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jerozolima urzeka tajemniczością i różnorodnością.

 Program wycieczki: 

-wyjazd z hotelu około godz. 19.00

-transfer na lotnisko w Hurghadzie

-przelot do Taby (około 1 godziny)

-przejazd na granice egipsko-izraelska

-przejazd do Jerozolima trwa około 4 godziny

-Góra Oliwna – przepiękny widok na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne z pozłacaną Kopula Skały ( wg muzułmańskiej tradycji, Mohamed wstąpił z niej do nieba)

-Stare Miasto otoczone osmańskimi murami obronnymi – chwila zadumy przy Ścianie Płaczu – centralny punkt dzielnicy żydowskiej

-droga krzyżowa, która prowadzi przez dzielnicę muzułmańska i chrześcijańska

-Bazylika Grobu Świętego do której chrześcijanie pielgrzymują od ponad 2000 lat, Wieczernik oraz grobowiec Króla Dawida

-Betlejem, Bazylika Narodzenia, uważana za miejsce narodzin Jezusa

-obiad wliczony w cenę napoje dodatkowo płatne

-w drodze powrotnej kąpiel w Morzu Martwym

-powrót do Taby

-przelot do Hurghady – lądowanie około 23.00

– na wycieczkę Jerozolima należy zabrać paszporty, odpowiedni obiór (zasłonięte ramiona u kobiet), strój kąpielowy, ręcznik, program może ulec zmianie ze względu na np lokalne święta religijne czy rozporządzenia władz

Osoba dorosła Dziecko w wieku do 12 lat Termin
330$ 300$ wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odbywają się we środy (wyjazd w środę wieczorem, zwiedzanie w czwartek)
Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuje po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp lub Viber, możecie też pisać na nasz profil na Facebook. Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu proszę o sms – w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)