24 maja 2016

Hurghada

Przeglądając oferty wyjazdów do Egiptu polskich biur podróży, trafiacie Państwo na wybór między trzema najpopularniejszymi destynacjami: Sharm el Sheik, Hurghada i Marsa Alam. My wybraliśmy Hurghadę. Tu mieszkamy i pracujemy – mamy nadzieje, że też ją pokochacie tak jak my! Poniżej kilka informacji o naszym mieście.

Hurghada to miejscowość położona na wybrzeżu Morza Czerwonego nad Zatoką Sueską, około 500km na Południe od Kairu. Powstała na początku XX wieku i funkcjonowała jako mała osada rybacka aż do wczesnych lat 80tych. Po podpisaniu pokoju egipsko-izraelskiego liczne arabskie i międzynarodowe inwestycje spowodowały bardzo szybki rozwój miasta. Obecnie Hurghada zajmuje około 40km wąskiego pasa wzdłuż wybrzeża. Liczy około 250 000 mieszkańców. Rozwija się tu głównie turystyka, handel i budownictwo. Jest tu ponad 200 hoteli, a międzynarodowy port lotniczy może obsłużyć nawet 6 mln pasażerów rocznie!

Hurghadę można podzielić na kilka najważniejsze części. Zaczynając od północy mamy:

El Ahia i El Helal – dzielnice mieszkaniowe plus kilka hoteli

Dahar – dzielnica zamieszkiwana w większości przez Egipcjan i ich rodziny, tam znajduje się mnóstwo sklepików, gdzie zakupić można dosłownie wszystko (warzywa i owoce, ubrania, buty, lampy, sprzęt gospodarstwa domowego, dywany itd) tutaj busiki mają przystanek końcowy a w czwartki i piątki wieczorem ulice wypełniają Egipcjanki w odświętnych strojach każda z gromadką dzieci (piątek i sobota to dni wolne w egipskiej szkole)

Sakkala – tu zakupy robią głównie turyści, jest tu bardzo duża ilość sklepów z pamiątkami, większość z nich ma ometkowane towary i nie trzeba się targować. Ta część Hurghady pełna jest kafejek, gdzie można napić się piwa i zapalić sziszę, tu jest McDonald’s i KFC. Mieszkają tu Egipcjanie i obcokrajowcy, artykuły spożywcze można kupić w sklepach sieci Abu Ashara i Metro. Bardzo modny ostatnio deptak Nowa Marina to też cześć Sakkali. Nowa Marina budzi się do życia wieczorami, jest to cichy zakątek w centrum miasta, gdzie nad brzegiem morza można zjeść coś dobrego a często nawet posłuchać muzyki ”na żywo”.

El Kawsar – nowoczesna dzielnica mieszkaniowa najczęściej wybierana do zamieszkania przez obcokrajowców mieszkających na stałe w Egipcie, kilkupiętrowe bloki często z basenami, markety, kafejki, deptak, zieleń na ulicach i bliskość morza to dlatego dobrze się tu mieszka

Village Road – to dzielnica hotelowa, jest to najnowsza część Hurghady, gdzie znajdują się najlepsze w Hurghadzie hotele i resorty. Tam położone są te najbardziej popularne wśród Polaków jak Jazz Aquamarine, Jungle Aqua Park, Alf Leila Wa Leila, Titanic Beach oraz Titanic Palace. W okolicach Jungle Aqua Park mamy nasze hurghadzkie centrum handlowe „SenzoMall”. Typowo europejski układ czyli galeria z butikami dużych firm, dyskont spożywczy typu Tesco, kafejki, restauracje, park zabaw dla dzieci, stoiska egipskich firm telefonii komórkowych a obecnie w budowie także centrum sportowe.

Okolice Hurghady :

-Makadi Bay – miejscowość typowo hotelowa dla lubiących wypoczywać w ciszy i spokoju

-Safaga – miejscowość oddalona około 60km na Południe od Hurghady, niewiele hoteli, jedna główna ulica, bardzo duży port, cisza i spokój

-Shal Hasheesh – super ekskluzywne hotele, wyjątkowa architektura

-El Gouna – malownicze miasteczko pełne wspaniałych rezydencji bogatych Egipcjan, bardzo ładne hotele, centrum kitesurfingu

Po więcej informacji na temat Hurghady zapraszamy na stronę www.hurghada24.pl

Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuje po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp i Viber, możecie też pisać na nasz profil na Facebook. Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu proszę o sms – w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)

ZOBACZ TAKŻE WYCIECZKI Z MARSA ALAM