24 maja 2016

Luksor jednodniowy

Luksor jednodniowy

Luksor to miasto w południowym Egipcie nad brzegiem Nilu w miejscu południowej części starożytnych Teb (za panowania wielu faraonów Teby były stolica Egiptu). Luksor jest jednym z najpopularniejszych, z turystycznego punktu widzenia, miast w Egipcie. Miasto to nazywane jest często największym muzeum świata na świeżym powietrzu ze względu na ruiny kompleksu świątyń w Karnaku, świątynię Luksorską oraz niezliczoną liczbę starożytnych posągów, świątyń i krypt (m.in. Dolinę Królów) na zachodnim brzegu Nilu. Nasza propozycja dla Państwa to Luksor jednodniowy z Hurghady czyli 1 dzień z historią Faraonów.

W 1979 roku Luksor został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Program wycieczki Luksor jednodniowy:

Wyjazd spod hotelu około godziny 5:00 rano w zależności od lokalizacji hotelu. Dojazd do Luksoru około godziny 9.30. Na miejscu w Luksorze czeka na Państwa polskojęzyczny licencjonowany przewodnik, który będzie towarzyszył grupie przez cały dzień. Zwiedzanie rozpoczyna się od Świątyni w Karnaku, która rozbudowywana była przez około 30 faraonów. Świątynia poświęcona jest głównie bogu Amonowi i jest największym na Świecie kompleksem świątynnym. Następnie cała grupa wsiada na egipską łodzią motorową, przewozimy Państwa przez Nil w cenie wycieczki. Idziemy do restauracji gdzie podawany jest obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Kolejny punkt programu to wizyta w fabryce alabastru. Potem zwiedzanie Doliny Królów ( wejście do 3 grobowców w cenie wycieczki) dla chętnych możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona za dodatkową opłatą 360funtów egipskich od osobym płatność tylko kartą płatniczą. Jadąc dalej zatrzymują się Państwo przy niesamowitej Świątyni Hatszepsut (Świątynia grobowa królowej Egiptu, jedynej w historii kobiety-faraon). Na koniec przystanek przy Kolosach Memnona (pozostałości świątyni grobowej Amenhotepa III). Powrót do Hurghady ok. godz. 22:00-22:30 w zależności od lokalizacji hotelu. Na wycieczkę należy zabrać śniadanie, napoje. Paszporty nie będą potrzebne można zabrać kserokopie albo telefonem zrobić zdjęcie tej strony, gdzie umieszczone są dane osobowe.

Kolejność punktów zwiedzania może ulec zmianie

SPRAWDŹ CZY TA WYCIECZKA JEST OBECNIE W PROMOCJI

Cena:

Osoba dorosła Dziecko Termin
60$

50$ (bez Doliny Królów)

4-12 lat 30$, 0-4lata gratis

4-12lat 23$, 0-4lata gratis

wtorek, czwartek, niedziela

Klienci z położonych w Makadi Bay, Soma Bay i Safaga nie płacą za dodatkowy transfer na wycieczkę Luksor jednodniowy

Dodatkowo płatny mini rejs po Nilu na Wyspę Bananowa (dla chętnych) – 12-14 USD (osoby, które nie wykupują tego mini rejsu czekają na osoby, które z niego korzystają) 

Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus)

Na wycieczkę warto zabrać funty egipskie na ewentualne drobne wydatki. Wejście wejście do grobowca Tutenchamona nie jest wliczone w cenę wycieczki. Funty można wypłacać w bankomatach.

Uwaga!

Istnieje możliwość:

  • zorganizowania prywatnej wycieczki Luksor jednodniowy, minimalna liczba uczestników 4 osoby, cena i program zwiedzania ustalany jest indywidualnie dla każdej grupy chętnych osób.
  • wyboru programu zwiedzania z Doliną Królowych zamiast Doliny Królów.
Kontakt
Numer telefonu 00201065714894 jest naszym telefonem kontaktowym z turystami.

Proponuje po przylocie do Hurghady napisać na ten numer wiadomość WhatsApp lub Viber, możecie też pisać na nasz profil na facebook.

Jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu, proszę o sms  – w treści podajcie nazwę hotelu i numer pokoju w którym Państwo mieszkacie a także godzinę o której można zadzwonić.

Poznamy się, porozmawiamy i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania.

Jeśli nie uda się Państwu wysłać sms, proszę w hotelowej recepcji zamówić rozmowę telefoniczna z numerem 01065714894 (za niewielka opłatą)